Polimer Kimyası Sektörünü Tanıtma Sergisi ve Konferansı Gerçekleşti

Uşak Üniversitesi Polimer Araştırma Topluluğu tarafından 24 Mart 2016 tarihinde “Polimer Kimyası Sektörünü Tanıtma Sergisi ve Konferansı” adlı etkinlik gerçekleştirildi.


Mustafa Kemal Paşa Amfisinde yapılan konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan, Özgüneşler Geri Dönüşüm San. Tic. Aş. Yöneticisi Mehmet Karagöz, Apeks Geri Dönüşüm San. Tic. A.ş İnsan Kaynakları Yönetimi Yetkilisi Deniz Çamcı, Pul Tech Kompozit Yapı Teknolojileri İmalat San. Tic. A.ş Teknik Müdürü Onur Ecerdir, Polimer Araştırma Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Fulya Taktak, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan kendisinin de kimyager olduğunu ve düzenlenen etkinliğin Polimer Kimyası ile ilgili olmasının öğrenciler açısından çok faydalı olduğunu söyledi. Endüstriyel boyutta kimyanın önemli bir konu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Cengiz Soykan “Kimya alanında eğitim görmüş öğrencilerimizin ülkemizde boş kalma problemleri olacağını düşünmüyorum. Kimya her alanda var. Sağlıktan tutun da endüstriyel alana kadar. Üniversitemiz mühendisliğin tüm alanlarında öğrencilerimizin her koşulda sektörde iş imkânı bulmalarını sağlamak amacındadır.’’dedi.

Konferansın ilk konuşmacısı Özgüneşler Geri Dönüşüm San. Tic. A.ş Yöneticisi Mehmet Karagöz, öğrencilere istedikleri alanda iş imkânı sağladıklarını söyleyerek sektörde staj yapmanın önemini vurguladı.

Apeks Geri Dönüşüm San. Tic. Aş. İnsan Kaynakları Yönetimi Yetkilisi Deniz Çamcı ise konuşmasında insan kaynakları nedir, insan kaynaklarının amacı nelerdir sorularını cevaplandırarak öğrencilere etkili cv hazırlama yöntemlerini anlattı.

Pul Tech Kompozit Yapı Teknolojileri İmalat San. Tic. A.ş Teknik Müdürü Onur Ecerdir kimya alanının teknik tarafına değinerek öğrencileri kompozit nedir, kompozitin sınıflandırılması, elyafın sınıflandırılması, kompozit malzemeler üretim metotları, kompozitin avantajları ve dezavantajları hakkında bilgilendirdi.
Etkinlikte ayrıca Uşak’ta faaliyet gösteren 3 ve İzmir’de faaliyet gösteren 9 toplamda 12 firmanın hammadde olarak kullandığı polimer ile geri dönüşüm ürünlerinden yaptıkları ürünleri sergilenerek polimer sektörü tanıtıldı.